URK
Informacje ogólne

Logo HR Excellence in Research przyznawane jest przez Komisję Europejską instytucjom, które wdrażają zasady Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych – kluczowych dokumentów europejskiej polityki, w zakresie zwiększania atrakcyjności warunków pracy i rozwoju kariery naukowców. Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie ubiega się o logo HR Excellence in Research, w październiku 2021 roku URK wystosował Deklarację dokument poparcia dla zasad Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.

 


Eksperci Komisji Europejskiej pozytywnie ocenili dotychczasowe działania podjęte przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie na rzecz wdrażania strategii HRS4R.

23 maja 2023 r. Uniwersytet Rolniczy otrzymał HR Excellence in ResearchLogo HR Excellence in Research przyznawane jest przez Komisję Europejską instytucjom, które wdrażają zasady Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych – kluczowych dokumentów europejskiej polityki w zakresie zwiększania atrakcyjności warunków pracy i rozwoju kariery naukowców.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie od października 2021 roku ubiegał się o przyznanie HR Excellence in Research.

Nadane wyróżnienie świadczy o tym, że Uczelnia spełnia wysokie standardy związane z tworzeniem dobrych warunków pracy naukowej i badawczo-rozwojowej, prowadzeniem przejrzystych procesów rekrutacji, czy przeciwdziałaniu dyskryminacji.

Fakt posiadania wyróżnienia HR Excellence in Research jest uwzględniany także w prowadzonych przez Komisję Europejskiej konkursach grantowych.

WIĘCEJ

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rektor[a]urk.edu.pl
12 633 62 45
12 662 42 51
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR
Redaktor strony: mgr Paulina Czuryłowska